Tiranë, i gjendet kallashnikov dhe municion luftarak, prangoset 31-vjeçari

Tirana

Tiranë, i gjendet kallashnikov dhe municion luftarak, prangoset 31-vjeçari

Më: 7 prill 2022 Në ora: 15:36
Tiranë, i gjendet kallashnikov dhe municion luftarak, prangoset 31-vjeçari

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin policor të koduar "Yrsheku", për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje.

Në këtë operacion janë sekuestruar një armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak, si dhe është vënë në pranga 31-vjeçari që i posedonte, i dënuar më parë për shkatërrim prone.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6, kanë organizuar punën dhe kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Yrsheku”. Në kuadër të këtij operacioni u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit: - L. Z., 31 vjeç, banues në Yrshek, për veprën penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit". Gjatë kontrollit të banesës së këtij shtetasi, në rrugën "Mihal Duri", në Yrshek, shërbimet e Policisë, gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak.” – bën me dije policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat