Dalin fotot/ Kjo është motra që vrau motrën me mjetin prerës

Tirana

Dalin fotot/ Kjo është motra që vrau motrën me mjetin prerës

Më: 3 shtator 2023 Në ora: 10:30
Viktima dhe autorja

Vrasje në Tiranë. Pas një debati në familje motra ka vrarë motrën me thikë. Viktima është Amanda Pushani 37-vjeçe. Autore e dyshuar e arrestuar është Marsela Pushani 40-vjeç. Ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e tyre në rrugën “Hajdar Hidri”.

Familjarët, policia thotë se kanë njoftuar dje rreth orës 11:40 se 37-vjeçarja vdiq për shkaqe natyrale.

Por policia nisi hetimet pas dyshimeve që kishte dhe nga autopsia zbuloi se Amanda Pushani kishte ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra nga një mjet prerës.

U arrestua motra Marsela Pushani banuese në Tiranë për veprën penale “Vrasja për shkak të marrëdhënieve familjare”.

Nga hetimet rezultoi se ditën e djeshme gjatë një konflikti 40-vjeçarja ka goditur me thikë motrën e cila si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat