Tjetër premtim i mbajtur, drejt përfundimit Rr.Grigor Cilka në zonën e Senatoriumit në Tiranë

Tirana

Tjetër premtim i mbajtur, drejt përfundimit Rr.Grigor Cilka në zonën e Senatoriumit në Tiranë

Më: 19 mars 2024 Në ora: 14:19
Foto nga vendi i ngjarjes

Një tjetër rrugë në kryeqytet është drejt përfundimit duke plotësuar një nevojë të komunitetit.

Bashkia e Tiranës ka punuar me ritme të përshpejtuara për ndërtimin e rrugës “Grigor Cilka” në zonën e Senatoriumit, një aks ky tejet i rëndësishëm për zonën e Njësisë Nr.2 në kryeqytet.

Krahas ndërtimit të trupit të rrugës dhe asfaltimit të saj është bërë dhe instalimi i kanalizimeve për ujërat e bardha dhe të zeza duke i dhënë zgjidhje një shqetësimi të banorëve.

Ekipi i mirëmbajtjes së rrugëve vazhdon të punojë edhe në këto ditë duke u kujdesur për riparimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve të dëmtuara në të gjithë qytetin, duke kontribuar në përmirësimin e jetës së përditshme të qytetarëve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat