Ankohen turistët pse Boga çdo vikend mbetet pa rrymë

Turizëm

Ankohen turistët pse Boga çdo vikend mbetet pa rrymë

Më: 27 dhjetor 2020 Në ora: 20:01
Boga

Një numër i madh i banorëve të fshatit Bogë në Rugovë të Pejës janë ankuar për shkak se që dy ditë mungon energjia elektrike.

Për momentin mbi 10 mijë turistë janë në Bogë, një atraksion i madh turistik që gjithmonë tërheq numër të madh të mysafirëve.

Por pronarët e lokaleve dhe vilave ankohen për mungesa të theksuara të energjisë gjatë gjithë stinëve dhe thonë se Brezovica si destinacion konkurrent i tyre ka furnizim të vazhdueshëm më energji elektrike. Disa prej tyre madje ngrehin dyshime se dikush me qëllim po ua bënë këtë.

Këtë vikend ka rënë edhe bora e parë në Bogë e një numër më i madh i turistëve janë nisur për atje për të shfrytëzuar edhe pistën e skijimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat