Misri i konservuar i rrezikshëm për t’u ngrënë - Bota Sot
Misri i konservuar i rrezikshëm për t’u ngrënë

Ushqime

Misri i konservuar i rrezikshëm për t’u ngrënë

Më: 17 mars 2019 Në ora: 14:29
Ilustrim

Pas shumë ekzaminimeve të ndryshme, shkencëtarët kanë arritur në përfundimin se misri i modifikuar ndikon në organizmat tokësorë dhe ujorë.

Ata kanë vënë re edhe se poleni nga misri i konservuar përmban një helm të dëmshëm.

Madje në shumë vende, ky lloj i misrit është i ndaluar.

Nuk rekomandohet të hani misër të konservuar ose ndonjë produkt tjetër të konservuar. Është më mirë t’i vloni ose t’i për të siguruar që ju të ruani elementet e tij të dobishme. Ndryshe, misri është një burim i vitaminave dhe që ka shumë përfitime shëndetësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...