Ky ushqim ndihmon në uljen e tensionit të gjakut - Bota Sot
Ky ushqim ndihmon në uljen e tensionit të gjakut

Ushqime

Ky ushqim ndihmon në uljen e tensionit të gjakut

Më: 17 prill 2019 Në ora: 12:43
Ilustrim

Por një ushqim që thuhet se ulë shtypjen e gjakut është çokollata e errët.

Një përmbledhje e 15 provave sugjeroi që çokollata e pasur me kakao zvogëlon shtypjen e gjakut tek njerëzit me presion të lartë të gjakut. Ngrënia i frutave dhe perimeve të freskëta është një tjetër rekomandim për njerëzit me presion të lartë të gjakut.

Një frut në veçanti i cili është zbuluar të ketë veti pozitive kundrejt presionit të gjakut është shalqiri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...