Tregojnë mjekët: Këto janë 12 ushqimet më të shëndetshme për mëngjes

Ushqime

Tregojnë mjekët: Këto janë 12 ushqimet më të shëndetshme për mëngjes

Më: 13 shkurt 2020 Në ora: 09:59
Foto ilustrim

Përkundër asaj që mund të keni dëgjuar, ngrënia e mëngjesit nuk është e detyrueshme për të gjithë.

Në fakt, të mos-ngrënit mëngjes mund të jetë më mirë sesa të hash ushqime jo të shëndetshme.

Sidoqoftë, një mëngjes i ushqyeshëm dhe i ekuilibruar mund t’ju japë energji dhe t’ju parandalojë të hani shumë gjatë pjesës tjetër të ditës.

Më poshtë janë 12 ushqimet më të mira që mund të hani në mëngjes.

– Vezët

– Kosi grek

– Kafe

– Bollguri

– Farat Chia

– Manaferrat

– Arrat

– Çaji i gjelbër

– Frutat

– Fara liri

– Gjizë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat