Ushqimet që duhet t’i konsumojmë në këtë kohë

Ushqime

Ushqimet që duhet t’i konsumojmë në këtë kohë

Më: 10 mars 2020 Në ora: 16:59
Foto ilustrim

Mbajtja e higjienës dhe përdorimi i ushqimeve dhe produkteve adekuate, të cilat do të kontribuojnë në forcimin e sistemit imunitar, është shumë e rëndësishme në këto kohë paniku.

Sipas ekspertëve, krahas përdorimit të ushqimeve të shëndetshme, ju duhet të keni kujdes që të mos hani jashtë dhe të mos konsumoni ushqime të gatshme.

Disa prej ushqimeve që preferohet që të konsumohen janë:

Fara lini

Vaj ulliri

Tërshërë

Kos

Limona

Portokall

Perime të gjelbra

Fruta

Tiranapost.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat