Ushqimet që duhet të hani kur ju dhemb koka, provojini

Ushqime

Ushqimet që duhet të hani kur ju dhemb koka, provojini

Më: 23 maj 2020 Në ora: 08:19
Ilustrim

Dhimbjet e kokës janë të bezdisshme dhe shkaktojnë probleme nëse janë të shpeshta.

Më poshtë iu sjellim disa ushqime që ndihmojnë në largimin e dhimbjes së kokës:

Çokolata e zezë- përmban sasi të lartë magnezi, që ndikon në relaksimin e trurit dhe përmirëson gjumin.

Karota dhe patatet- përmbajnë beta karotinë dhe lëndë të tjera ushqyese.

Uji- shumë njerëz nuk pinë mjaftueshëm ujë, dehidratimi është një nga arsyet kryesore të dhimbjes së kokës. Po ashtu duhet të përfshini portokallin, perimet e gjelbra dhe orizin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat