Pa gluten: Sallatë quinoa me brokoli dhe kungullesha

Ushqime

Pa gluten: Sallatë quinoa me brokoli dhe kungullesha

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 11:22
Foto ilustrim

Shoqëroni vaktet tuaja me këtë sallatë të shijshme dhe të shëndetshme, e cila është e pasur me vitamina

Përbërësit:

– 50 g quinoa;
– presh;
– brokoli,
– kungulleshë;
– vaj ulliri;
– majdanoz;
– ullinj;
– limon.

Përgatitja:

Zieni në avull 50 g kinoe të kuqe.

Bashkë me preshin fërgoni gjysmën e kungulleshës së grirë dhe 1 filxhan brokoli.

Shtoni kinoen e zier, pastaj vajin e ullirit, limonin, majdanozin e grirë dhe disa ullinj të grirë.

Ju bëftë mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat