Pure me selino dhe karrota për bebe mbi 10 muajsh - Bota Sot
Pure me selino dhe karrota për bebe mbi 10 muajsh

Ushqime

Pure me selino dhe karrota për bebe mbi 10 muajsh

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 11:55
Ilustrim

Ingredientët

½ selino

3 karota të mesme

2 mollë

Qumësht gjiri ose formule

Udhëzimet

1

Vendos selinonë, karrotat dhe mollën të ziejnë për 15 minuta ose deri sa të zbuten plotësisht.

2

Lërini të ftohen dhe hidhini të gjitha në blendër.

3

Shtoni pak qumësht që pureja të hollohet.

4

Kur pureja të jetë në trashësinë që ju dëshironi shërbejani bebit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat