10 ushqimet më popullore që përmbajnë vetëm 100 kcal

Ushqime

10 ushqimet më popullore që përmbajnë vetëm 100 kcal

Më: 7 janar 2021 Në ora: 16:30
Foto ilustrim

 

10 ushqimet më popullore që përmbajnë vetëm 100 kcal!

Disa ushqime të shëndetshme në të vërtetë mund të kenë më shumë kalori sesa e prisnit! Pra, pavarësisht sesa shumë mund të punoni në palestër, nuk do të humbni peshë. Kjo për shkak se kontrolli i porcionit është një pjesë thelbësore e procesit të humbjes së peshës. Sidoqoftë, peshimi i ushqimit tuaj nuk është mënyra kryesore. Llogaritja e kalorive që konsumoni po!

Neps.al ju rendit më poshtë disa nga ushqimet tuaja të preferuara që kanë vetëm 100 kcal.

Zbuloni kështu cilat nga ushqimet tuaja do të mbeten dhe cilat do të dalin nga dieta juaj:

Kosi grek

Vezët e ziera

Bacon

Gjalpi i kikirikut

Kroasant

Luleshtrydhet

Tacos

Tiramisu

Akullore

Biskotat “Oreo”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat