Supë me kungull

Ushqime

Supë me kungull

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 16:50
Foto ilustrim

Përbërësit e supës:

·        1 qepë,

·        2 thelpinj hudhra,

·        1 kungull mesatar,

·        100 ml pana,

·        1 tufë kopër, kripë e piper sipas dëshirës.

Përgatitja:

Skuqim qepën e grirë hollë në gjalpë derisa të zbutet, pastaj shtojmë kungullin e prerë në copa dhe hudhrat e grira dhe i lëmë në zjarr të ngadaltë duke e përzierë vazhdimisht. Shtojmë kripë, piper, kopër dhe 1 gotë uji dhe e përziejmë me mikser deri sa të përftojmë një masë kremoze. E lëmë sërish të ziejë për 5 minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat