5 mënyra si të hiqni sasinë e tepërt të kripës nga gjella

Ushqime

5 mënyra si të hiqni sasinë e tepërt të kripës nga gjella

Më: 27 janar 2022 Në ora: 20:47
Ilustrim

Me siguri ju ka ndodhur që të keni gatuar një pjatë plot dashuri dhe në fund ta teproni me sasinë e kripës. Kjo është një situatë e pakëndshme e cila mund të rrezikojë që familjen tuaj ta lini pa ngrënë. Por çdo gjë e ka një zgjidhje. Ne po ju tregojmë disa mënyra si të largoni tepricën e kripës nga gjella.

1- Në tenxheren ku keni hedhur përbërësit fusni një kokërr patate. Lëreni të qëndrojë e zhytur për rreth 20 minuta dhe kripa e tepruar do të jetë larguar.

2- Brumi është një mënyrë përsëri shumë e mirë. Bëni tre topa brumi dhe futini në enën ku po gatuani. Lërini aty deri para se të shërbeni pjatën.

3- Shtoni masën. Nëse përgatisni një masë tjetër kjo do e bënte ushqimin të neutralizohej nga sasia e kripës.

4- Shtoni një qepë të pa përpunuar. Nëse në familjen tuaj konsumohet qepa, atëherë do e keni shumë të thjeshtë heqjen e kripës. Mjafton të lini një kokërr qepë për 5 minuta në enë dhe çdo grimcë e tepruar kripe do të largohet.

5- Shtoni qumësht. Qumështi jo vetëm do të neutralizojë kripën por edhe do të përmirësojë shijen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat