Mollë në vend të kafesë së mëngjesit

Ushqime

Mollë në vend të kafesë së mëngjesit

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 23:28
Foto ilustrim

Çfarë mund të jetë edhe më efektive se kafeja për t’ju zgjuar në mëngjes? Përgjigjja është mollët. Ato do ju zgjonin shumë më lehtë se kafeja dhe janë alternativa ideale për të gjithë ata që nuk e tolerojnë kafeinën.

Të hash tranguj përpara se të biesh për të fjetur, bën që të zgjoheni të freskët dhe pa dhimbje koke. Kuptohet që me këtë rast do i bënit nder edhe dietës suaj.

Ngrënia e vetëm 2 bananeve do t’ju jepte energji të mjaftueshme për të përballuar 90 minuta stërvitje intensive.

3 karota do t’ju jepnin energji për të bërë 5 km në këmbë. A e dinit se fillimisht karotat kultivoheshin si medikament dhe jo për t’u ushqyer me to?

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat