Niseni ditën me smoothien e gjelbër që ju jep shumë energji

Ushqime

Niseni ditën me smoothien e gjelbër që ju jep shumë energji

Më: 11 shtator 2022 Në ora: 16:48
Foto ilustrim

Ky smoothie që ndryshe njihet si “lëngu i shtatë super ushqimeve”  përmban shtatë ushqime shumë të shëndetshme që kur kombinohen së bashku formojnë ‘një bombë të vitaminave’ me shumë fibra.

Ky lëng i gjelbër është një opsion shumë i mirë për ta nisur ditën sepse nëse e konsumoni në vend të mëngjesit do t’ju japë shumë energji përgjatë gjithë ditës.

Përbërësit:

2 filxhanë qumësht të bajameve

1 banane

1 portokall

Gjysmë filxhani mjedra

5 dredhëza të madhësisë së mesme

3 gjethe spinaqi të freskëta

2 filxhanë të mbushur me kube akujsh

Përgatitja:

Lani mirë të gjithë përbërësit. Më pas, qëroni ata dhe vendosni të gjithë në blender. Pasi masa të jetë bërë homogjene, mund ta servoni menjëherë.

Këshillë:

Mos i vendosni përbërësit e këtij smoothie në një shtrydhës të lëngjeve se smoothiet e gjelbër e humbasin një sasi të madhe të fibrave në shtrydhësin e lëngjeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat