​Një çarje e vogël në një tigan mund të lëshojë mijëra grimca plastike

Ushqime

​Një çarje e vogël në një tigan mund të lëshojë mijëra grimca plastike

Më: 8 nëntor 2022 Në ora: 14:41
Foto ilustrim

Një studim i ri ka zbuluar se sa grimca të vogla plastike mund të depërtojnë në ushqimin tonë pas kontaktit me enët e gatimit, duke treguar se një çarje e vogël në një tigan mund të lëshojë deri në 9100 grimca.

Tavat që nuk ngjiten dhe tiganët e veshur me teflon gradualisht humbasin veshjen e tyre gjatë përdorimit dhe larjes, gjë që mund të jetë problem gjatë përgatitjes së ushqimit. Megjithatë, është e vështirë të vlerësohet se sa plastikë lirohet.

Hulumtimi i ri shikon mikroplastikën (më të vogla se 5 milimetra) dhe nanoplastikën (miliona herë më të vogla), duke arritur në përfundimin se përfundimisht mund të kemi të bëjmë me një numër të madh fragmentesh plastike me kalimin e kohës.

"Kjo na paralajmëron fuqishëm se duhet të jemi të kujdesshëm kur zgjedhim dhe përdorim enë gatimi për të shmangur kontaminimin e ushqimit," thotë Jouhong Tang, një inxhinier mekanik dhe materialesh në Universitetin Flinders në Australi.

Në një përpjekje për të vlerësuar rrezikun, ekipi përdori atë që njihet si një teknikë e imazhit Raman për të studiuar mikroplastikën dhe nanoplastikën në veshjen e teflonit në nivel molekular nëpërmjet shpërndarjes së fotonit. Ata gjithashtu aplikuan algoritme të personalizuara për të llogaritur se sa nga kjo shtresë mund të zhvishej dhe të gjente rrugën e saj në ushqim.

Studiuesit prenë enët e gatimit të veshura me teflon në copa të vogla dhe, për të simuluar procesin e gatimit (por këtë herë pa ushqim, ujë ose vaj), përdorën materiale të ndryshme (çelik inoks, plastikë dhe dru) për enët e gatimit.

Sipas shifrave, një shtresë e plasaritur mund të shkaktojë deri në 2.3 milionë grimca të imëta që të lëshohen gjatë përgatitjes së vaktit – kjo bazohet në 30 sekonda gatim nëse sipërfaqja e teflonit dëmtohet nga tenxherja me presion.

Një shqetësim shtesë është se tefloni (ose politetrafluoroetileni) është në një familje të atyre që njihen si "kimikate të përhershme" që mbeten në mjedis: substanca per- dhe polifluoroalkil (PFAS), të cilat janë lidhur me një sërë problemesh shëndetësore.

Ndërsa ka ende pyetje se sa e zakonshme dhe e rrezikshme mund të jetë ky lëshim i mikroplastikës dhe nanoplastikës, studiuesit po bëjnë thirrje për kërkime të mëtejshme mbi efektet e mundshme të ndotjes gjatë gatimit.

Tenxheret dhe tiganët e vjetër mund të kenë nevojë të hidhen pas një kohe të caktuar.

Hulumtimi është publikuar në revistën Science of The Total Environment.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat