Ushqimet e shëndetshme që duhet t’i konsumoni në darkë

Ushqime

Ushqimet e shëndetshme që duhet t’i konsumoni në darkë

Më: 30 janar 2023 Në ora: 18:23
Foto ilustrim

Kombinimi i duhur i ushqimeve si dhe orari kur i konsumoni ato do ju bëjë që të përftoni një darkë të shëndetshme dhe të shijshme.

Ja cilat janë kombinimet perfekte për një darkë të shijshme që nuk na shton kile:

1. Vezë + spinaq + fasule

2. Fasule të zeza+ brokoli+ oriz kaf

3. Waffle + gjalp kikiriku + blueberries

4. Peshk + karota + bizele

5. Domate + borzilok + mocarela

6. Lakër e bardhe + avokado + fileto pule

Është e rëndësishme që darka të konsumohet përpara orës 20:00 në mënyrë që organizmi të ketë kohën e mjaftueshme për të kryer procesin e tretjes.

Kombinimet e sipërpërmendura përveçse janë tepër të shijshme, janë edhe të shëndetshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat