Ja çfarë do gatuajmë sot - Bota Sot
Ja çfarë do gatuajmë sot

Ushqime

E diel, 18 nëntor 2018

Ja çfarë do gatuajmë sot

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 06:52
Makarona

300 gr makarona (të llojit papardele)
200 gr patate të pastruara
 2-3 feta proshutë në copa të vogla
 Djathë kaçkavall i grirë
 Majdanoz të grirë
 Vaj ulliri
 Kripë, piper

Përgatitja:

Patatet e prera në kubikë të vegjël bashkë me proshutën, kaurdisini pa yndyrë.

Ndërkaq vini të ziejnë makaronat dhe në fund të zierjes shtojini te tigani i proshutës bashkë me pak ujë nga zierja.

Hidhni menjëherë djathin e grirë, majdanozin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test