Hummus ndihmon në sistemin e tretjes - Bota Sot
Hummus ndihmon në sistemin e tretjes

Ushqime

E premte, 16 nëntor 2018

Hummus ndihmon në sistemin e tretjes

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 18:41

Barku është i mbushur me qeliza nervore, madje ka aq shumë saqë, shpeshherë, quhet edhe truri i dytë. Nëse i keni zorrët delikate duhet t’i kushtoni shumë vëmendje këtij problemi.

Mënyra më e mirë për t’u kujdesur për shëndetin e zorrëve dhe tretjes është përmes ushqimit.

Një shembull i mirë janë qiqrat. Ato janë burim i shkëlqyer i fibrave dhe kanë përfitime të shumta shëndetësore, duke përfshirë ndihmesën për të rritur një sistem të shëndetshëm të tretjes, duke na bërë neve të ndihemi të plotë dhe të kënaqur, duke përmirësuar sistemin kardiovaskular dhe më shumë.

Konsumi i fibrave të mjaftueshme në baza ditore (midis 25-35 gram varësisht nga gjinia dhe nevojave tuaja) lidhet me një peshë të shëndetshme trupore dhe shanse të vdekura të sëmundjeve që kanë të bëjnë me obezitetin, si diabeti i tipit 2, sëmundjet e zemrës etj.

Hummus nga Noa është i vetmi produkt origjinal i cili përbërës kryesor ka: qiqrat, vaj ulliri, hudhëra, lëng limoni, kripë deti dhe tahini, përbërës kta të shëndetshëm dhe me benefite të mahnitshme për trupin e njeriut.Hummus është krejtësisht natyral, vegan, pa gluten dhe pa ndërhyrje gjenetike, që e bën atë një produkt të përkryer për konsum.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test