Ja çfarë do gatuajmë sot - Bota Sot
Ja çfarë do gatuajmë sot

Ushqime

Ja çfarë do gatuajmë sot

Më: 8 gusht 2018 Në ora: 07:42
Ilustrim

Përbërësit:

300 gr makarona (të llojit papardele)
200 gr patate të pastruara
 2-3 feta proshutë në copa të vogla
 Djathë kaçkavall i grirë
 Majdanoz të grirë
 Vaj ulliri
 Kripë, piper

Përgatitja:

Patatet e prera në kubikë të vegjël bashkë me proshutën, kaurdisini pa yndyrë.

Ndërkaq vini të ziejnë makaronat dhe në fund të zierjes shtojini te tigani i proshutës bashkë me pak ujë nga zierja.

Hidhni menjëherë djathin e grirë, majdanozin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...