Boronica dhe përfitimet e saj në shëndet - Bota Sot
Boronica dhe përfitimet e saj në shëndet

Ushqime

Boronica dhe përfitimet e saj në shëndet

Më: 13 gusht 2018 Në ora: 08:27
Foto ilustrim

Boronica është një frut që ka përfitime të shumta shëndetsore për organizmin tonë.

Lëngu i saj ka një rol të rëndësishëm në parandalimin e infeksioneve, të vonojë ose të zvogëlojë ashpërsinë e sëmundjes kronike dhe të parandalojë dëmtimin oksidativ të lidhur me moshën.

Për shumicën e njerëzve të shëndetshëm, lëngu i boronicës është i sigurt. Lëngu i boronicës mund përkohësisht të shkaktojë kushte të caktuara si zbaticë acidi.

Disa njerëz thonë se lëngu i boronicës lë një shije të pazakontë në gojën e tyre ose përkohësisht irriton buzët e tyre. Gjithmonë nëse duam që të kemi një shëndet të mirë duhet të konsumoni patjetër lëng boronice.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...