Vlora shënon numrin më të lartë të rasteve të reja, shkollat dhe administrata vatër Covidi

Vlora

Vlora shënon numrin më të lartë të rasteve të reja, shkollat dhe administrata vatër Covidi

Më: 30 nëntor 2020 Në ora: 10:19
Foto ilustrim

Vlora ka shënuar ditën e djeshme (e dielë) numrin më të lartë të rasteve të reja me Covid-19.

Me plot  59 raste pozitive, qyteti bregdetar ka një shpërndarje gjeografike në të gjitha shtresat dhe sektorët.

Vatër aktive e Covid-19 mbeten shkollat, administratat, si dhe sektori i punësimit privat.

Statistikat:

-Shtëpia e Foshnjës 3 raste;

-Gjykata e Apelit 2 raste;

-Shkollat qytetit 5 mësues;

-Një shkollë fshati 1 rast;

-Ujësjellësi 1 rast;

-Bashkia e Vlorës 1 rast;

-Drejtoria e Shërbimeve Publike 1 rast;

-Universiteti i Vlorës 1 rast (student);

-Një shkollë e mesme 1 rast (nxënës);

-Qendrat shëndetësore 4 infermierë;

-Baza Ushtarake e Pashalimanit një rast;

-Policia e Shtetit dy raste.

Sakaq të prekurit e tjerë janë nga sektori privat, pensionistët apo raste kontakti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat