Përplasi për vdekje të moshuarën, arrestohet shoferi 68-vjeçar

Vlora

Përplasi për vdekje të moshuarën, arrestohet shoferi 68-vjeçar

Më: 6 gusht 2021 Në ora: 22:30
Pamje nga vendi i ngjarjes

Pasditen e sotme u regjistrua një aksident i rëndë në autostradën “100 Vjetori” në Vlorë, ku një automjet me drejtues një 68-vjeçar nga Lushnja aksidentoi një këmbësore e cila si pasojë humbi jetën.

Ndërkohë, tashmë është bërë me dije se shoferi me iniciale A.M. që përplasi për vdekje 70-vjeçaren është shoqëruar në komisariat. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Në orën 19:20, në autostradën “100 Vjetori”, Vlorë, një automjet, me drejtues shtetasin A. M., 68 vjeç, banues në Lushnje, ka aksidentuar një këmbësore ende të pa identifikuar, rreth 70 vjeçe, e cila si pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat