Situatë e rëndë në Gorisht të Vlorës, zjarri pranë puseve të naftës

Vlora

Situatë e rëndë në Gorisht të Vlorës, zjarri pranë puseve të naftës

Më: 8 gusht 2021 Në ora: 23:55
Foto ilustrim

Vatrat e zjarrit në fshatin Gorisht të Vlorës vijojnë të jenë aktive.

Situata paraqitet ende e rëndë për shkak se pranë zones ndodhen edhe puset e naftës.

Sakaq, vijohet të nderhyhet nga toka, nga forcat zjarrfikëse dhe banorë te zonës.

Ndërkohë, mbrëmjen e sotme është shuar zjarri në Corrush të Mallakastrës. Megjithatë, vijojnë të jenë aktive me dhjetëra vatra zjarri në të gjithë vendin.

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi sot se situata më kritike është në Llogara dhe në malin e Thirrës pranë tunelit të Kalimashit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat