Mot ‘i çmendur’/ Pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe ato të peshkimit në portin e Vlorës

Vlora

Mot ‘i çmendur’/ Pezullohet lundrimi i mjeteve të vogla dhe ato të peshkimit në portin e Vlorës

Më: 2 nëntor 2021 Në ora: 10:35
Foto ilustrim

Era e fortë dhe dallgët deri në 6 ballë brenda gjirit kanë pezulluar lundrimin e mjeteve të vogla  dhe të peshkimit në portin e Vlorës për 72 orët e ardhshme.

Sakaq anijet pasagjere të transportit ndërkombëtar detar si dhe trageti i linjës Vlorë-Brindisi nuk janë pezulluar.

Sipas kapitanerisë së portit, përmirësimi i kushteve hidrometereologjike do të jetë ditën e premte datë 5 nëntor.

 “Në bazë të parashikimit të kohës kushtet hidrometeorologjike për gjirin e Vlorës. do të jetë era dhe deti në drejtimin JUG-JUGLINDJE forca 5-6bft, 10-15m/s. Në orët e mesditës do të kemi një përmirësim të lehtë të këtyre kushteve por përsëri do të përkeqësohen kushtet e detit dhe erës. Janë pezulluar të gjitha mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit me përjashtim të transportit ndërkombëtar detar. Sot trageti i linjës Vlorë Brindizzi Vlore ka dalë në Rad, në det të hapur, për te evituar dëmet që mund t’i shkaktojë përplasja me kalatat e molit të portit të Vlorës. Përmirësimi i kushteve hidrometeorologjike do të jenë ditën e premte date 05.11.2021”, sipas kapitanerisë së portit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat