Detaje të reja nga atentati i Indrit Sadedinit në Vlorë

Vlora

Detaje të reja nga atentati i Indrit Sadedinit në Vlorë

Më: 21 dhjetor 2021 Në ora: 16:17
Indrit Sadedini

Detaje të reja vijojnë të dalin në dritë nga atentati i pak ditëve më parë në Vlorë, ndaj 33-vjeçarit Indrit Sadedini.

Sipas asaj që raportohet në media, sot është gjetur një makinë e djegur në Darzezë të Fierit, e cila dyshohet se është e autorit që vendosi eksplozivin para banesës së Sadedinit.

Kujtojmë se atentati ndaj 33-vjeçarit ka ndodhur pasditen e të dielës në zonën e Lungomares në Vlorë.

Si pasojë e shpërthimit Sadedini ka mbetur i plagosur rëndë. I riu ka rënë pre e një atentati edhe 4 vite më parë, ndërsa po hetohet e kaluara e tij.

Nga informacionet paraprake, mësohet se i riu nuk ka qenë i dënuar më herët, por ka qenë i përfshirë në disa konflikte me persona të tjerë. Ky është atentati i dytë që bëhet ndaj tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat