Atentati në Vlorë: 30-vjeçari ka plumba në gjoks e këmbë. Një makinë e djegur tek Uji i Ftohtë

Vlora

Atentati në Vlorë: 30-vjeçari ka plumba në gjoks e këmbë. Një makinë e djegur tek Uji i Ftohtë

Më: 5 mars 2022 Në ora: 21:20
Foto nga vendi i ngjarjes

Një makinë e djegur është gjetur tek zona e "Ujit të ftohtë" dhe mendohet se ka lidhje direkte me atentatin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë.

Romeo Meçaj 30 vjeç ka qenë shënjestër e një atentati në zonën e Skelës pranë stadiumit "Flamurtari".

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:40 kur 30-vjeçari ka qenë duke parkuar ndërsa në drejtim të makinës së tij Land Rover është qëlluar me breshëri kallashnikovi.

I plagosuri ka plumba në pjesën e gjoksit dhe në këmbë. Ora News mëson se ai ndodhet në gjendje kritike dhe ka shpresa të pakta për jetën.

30-vjeçari është emër i njohur për blutë e Vlorës dhe mendohet se ngjarja ka lidhje me larje hesapesh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat