Shpërthim në Vlorë! Banesa përfshihet nga flakët, shkak rrjedhja e një bombule gazi

Vlora

Shpërthim në Vlorë! Banesa përfshihet nga flakët, shkak rrjedhja e një bombule gazi

Më: 11 korrik 2022 Në ora: 19:43
Foto ilustrim

Shpërthimi i një bombule gazi ka shkaktuar që një shtëpi të përfshihet nga flakët këtë të hënë në Vlorë.

Burimet zyrtare bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:10, në fshatin Drithas, Llaktund, në banesën e qytetarit me iniciale K. T.

Fatmirësisht, nuk ka patur viktima apo të lënduar si pasojë e shpërthimit, por vetëm dëme materiale.

Ndërkohë, autoritetet kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të shpërthimit.

Njoftimi i policisë:

Vlorë/Informacion paraprak

Sot rreth orës 18:10, në fshatin Drithas, Llaktund, në banesën e shtetasit K. T, ka rënë zjarr dyshohet si pasojë e rrjedhjes së një bombule gazi, ku janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat