E bërë shoshë nga plumbat nga të gjitha anët, pamjet e mjetit ku qëllua Halim Xhezo dhe Shpati Lena

Vlora

E bërë shoshë nga plumbat nga të gjitha anët, pamjet e mjetit ku qëllua Halim Xhezo dhe Shpati Lena

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 12:04
Foto nga vendi i ngjarjes

Ky është mjeti i bërë shoshë nga të katërta anët e tij nga breshëri e plumbave që autorët lëshuan drejt Halim Xhezos dhe Shpati Lenës, që mbetën të vdekur në vend.

Makina e tipit “Benz B Class” me targa AB 036ET ka përfunduar në kanalin anës rrugës pas breshërisë së plumbave, të cilat kanë thyer tërësisht xhamin pas makine dhe kanë bërë shoshë anët e tjera të mjetit.

Sakaq një makinë tip ‘BMË’ pa targa është gjetur në fshatin Çerven, në aksin rrugor Levan-Tepelenë, dhe dyshohet se i përket autorëve. Brenda makinës së djegur plotësisht janë gjetur 3 armë zjarri automatikë.

Ngjarja e rëndë ndodhi sot rreth orës 09:50, në dalje të fshatit Panaja, në aksin rrugor Fier-Vlorë, ku dy persona mbetën të vrarë në rrethana të paqarta. Mjeti me të cilin ata po lëviznin i tipit ‘Benz Class’ është qëlluar në ecje nga mbrapa, dhe për pasojë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një kanal.

Image
Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat