Njollat e gjakut ende në rrugë, fqinjët të tronditur pas plagosjes së babë e bir nga dhëndri në Vlorë

Vlora

Njollat e gjakut ende në rrugë, fqinjët të tronditur pas plagosjes së babë e bir nga dhëndri në Vlorë

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 12:34
Fqinj

Xhevdet dhe Albion Braushi, babë e bir u plagosën me thikë mbrëmjen e djeshme nga 27-vjeçari Rildi Kocja, dhëndri i 61-vjeçarit.

Abc ka siguruar pamjet nga vendi i ngjarjes, ku duken njollat e gjakut ende të freskëta në rrugë.

Ngjarja ndodhi në lagjen “Çole” rreth orës 21:30. Ditën e sotme kanë folur për mediet edhe banorët e zonës të cilët janë të tmerruar nga njollat e gjakut.

“Nuk i njoh. Kur dolëm nga shtëpia pamë gjakun në rrugë. Mos fol më të keqen nëna se po më dridhet trupi.”

Një banor tjetër thotë se 61-vjeçari Xhevdet Braushi kishte tre vajza dhe një djalë dhe bashkë me të birin shisnin rroba.

“Nuk e pamë çfarë ndodhi. Babë e bir merreshin me plastmase, me rroba. Nuk janë problematikë. Nuk e di a ishte i ndarë nga vajza dhëndri. Kur erdha unë e kishin marrë njërin e kishin futur në makinë, pastaj morën tjetrin. Dhëndri është nga Tirana, nuk e di nëse kanë pasur konflikte më parë.”

Rildi Kocja, 27 vjeç banues në Tiranë pas ngjarjes së rëndë u arratis, por u arrestua nga policia 1 orë më vonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat