Zjarr në kodrat e Kuzum Babasë në Vlorë

Vlora

Zjarr në kodrat e Kuzum Babasë në Vlorë

Më: 6 shkurt 2023 Në ora: 22:19
Zjarr në kodrat e Kuzum Babasë në Vlorë

Një zjarr i madh ka rënë pranë kodrave të Kuzum Babasë në Vlorë.

Zjarri ka rënë pranë banesave por pa rrezik. Në zonë janë djegur kryesisht shkurre dhe bimësi.

Ndërkohë në zonë kanë mbërritur forcat zjarrfikëse për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Nuk dihet nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm apo jo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat