Tiranë: Mirëpritet nisma e presidentit Topi për tryezën me partitë - Bota Sot
Tiranë: Mirëpritet nisma e presidentit Topi për tryezën me partitë

Shqipëria

Tiranë: Mirëpritet nisma e presidentit Topi për tryezën me partitë

Më: 9 shkurt 2010 Në ora: 16:39

Partia Demokratike dhe Partia Socialiste e kanë përshëndetur thirrjen nga kryetari i shtetit Bamir Topi, për tryezën që pritet t’i jape zgjidhje krizes politike ne Shqiperi.

Në emër te grupit kuvendor demokrat, Astrit Patozi tha se respektimi i kushtetutes do të jete baza e kontributit që do të ofrojë PD ne këtë tryezë.

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama edhe sot ka ripërseritur ate qe e cilesoi "kusht i panegociueshëm në tryeze", hapjen e kutive te votimit.

Dje presidenti Topi i ftoi liderët e dy partive më të mëdha që të diskutojnë për të zgjidhur krizën politike në vend.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...