Në një sulm terrorist në Niger humbën jetën 56 persona

Afrika

Në një sulm terrorist në Niger humbën jetën 56 persona

Më: 2 janar 2021 Në ora: 22:42
Foto ilustrim

Në sulm humbën jetën 56 civilë dhe plagosën 20 të tjerë, ndërsa sulmi u konfirmua gjithashtu nga Ministri i Brendshëm i Nigerit, Alkache Alhada.

Të paktën 56 persona humbën jetën në një sulm terrorist në kufirin mes Nigerit dhe Malit.

Media lokale raportuan se fshatrat Tchombangou dhe Tchombangou, afër kufirit me Malin, u sulmuan nga terroristët.

Në sulm humbën jetën 56 civilë dhe plagosën 20 të tjerë. Sulmi u konfirmua gjithashtu nga Ministri i Brendshëm i Nigerit, Alkache Alhada.

Në rajonin ku ndodhi sulmi terrorist u dërguan ushtarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat