I riu vdes pasi piu benzinë ndërsa Libani është në krizë për karburant

Afrika

I riu vdes pasi piu benzinë ndërsa Libani është në krizë për karburant

Më: 29 shtator 2021 Në ora: 10:21
Foto ilustrim

Një i ri ka vdekur pasi ka pirë benzinën që e nxori nga rezervuari i automjetit të tij me një tub plastik në Liban.

Shtetasi sirian u dërgua me urgjencë në spital, por vdiq më pas.

Libani po paralizohet nga kriza shkatërruese e karburantit, dhe për këtë shoferët po kthehen tek shitësit e tregut të zi, pasi benzina po shitet në shishe plastike në rrugë.

Mungesa ka detyruar pompat e benzinës të racionojnë karburantin, me shoferët që përballen me radhë për kilometra për të mbushur rezervuarët e tyre në baza ditore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat