Sekuestrohet 500 kg kokainë e pastër me vlerë mbi 100 milionë euro në Dubai

Afrika

Sekuestrohet 500 kg kokainë e pastër me vlerë mbi 100 milionë euro në Dubai

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 17:37
Pamje nga vendi i ngjarjes

500 kilogramë kokainë e pastër me vlerë më shumë se 117.5 milionë euro është konfiskuar nga policia në Emiratet e Bashkuara në Dubai.

Zyra e policisë së Dubai u njoftoi se operacioni për kapjen e kokainës u emërtuar "Akrep".

Për shumë ditë efektivët e operacionit "Akrepi" monitoruan lëvizjet e të dyshuarit.

Si rrjedhojë policia ka arrestuar një burrë nga Lindja e Mesme, i cili vepronte si ndërmjetës për një rrjet ndërkombëtar të trafikut të drogës.

I dyshuari u arrestua në vend ndërsa ka një precedent penal. Ai kishte vendosur sasinë e madhe të drogës në një magazinë, në mënyrë që ta transportonte atë në një vend tjetër në Gjirin Arabik.

Dënimi për trafikun e drogës në Emiratet e Bashkuara Arabe është shumë i rëndë. Në varësi të madhësisë së krimit, dikush madje mund të burgoset përjetë ose të përballet me dënimin me vdekje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat