Nepal: 25 persona vdesin pas një aksidenti me autobus

Afrika

Nepal: 25 persona vdesin pas një aksidenti me autobus

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 14:59
Nepal

Të paktën 25 persona kanë vdekur dhe shumë tjetër kanë pësuar lëndime në një aksident autobusi në veriperëndim të Nepalit, thotë policia.

Sipas medieve të huaja, automjeti po udhëtonte përgjatë rrethit Mugu kur u largua nga rruga pak pas mesditës të martën.

Shkaku i këtij aksidenti mbetet i paqartë, por disa raporte sugjerojnë se autobusi mund të ketë pasur një problemet me frenat e dështuar.

Aksidentet rrugore nuk janë të rralla në Nepal dhe zakonisht shkaktohen nga rrugët e këqija ose automjetet  e mirëmbajtura dobët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat