13 njerëz vriten në një shpërthim kamikaz në Somali

Afrika

13 njerëz vriten në një shpërthim kamikaz në Somali

Më: 19 shkurt 2022 Në ora: 23:20
Foto ilustrim

Të paktën 13 persona janë vrarë në Somali këtë të shtunë në një shpërthim kamikaz në një restorant të mbushur me zyrtarë lokalë dhe politikanë.

Të vrarit ishin kryesisht civilë derisa të lënduar mbetën 20 të tjerë, tha zëdhënësi i policisë Dini Roble Ahmed. Shpërthimi shkaktoi “dëme të mëdha”, shtoi ai.

“Pashë trupa të pajetë të disa njerëzve dhe nuk mund të numëroja sa të plagosur u dërguan me urgjencë në spital”, tha një dëshmitar, shkruan Al Jazeera.

“Disa prej tyre prisnin ushqimet që kishin porositur dhe po shijonin motin e freskët kur ndodhi shpërthimi”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat