Sulm me armë në një kishë në Nigeri, dyshohet për të vrarë e të kidnapuar

Afrika

Sulm me armë në një kishë në Nigeri, dyshohet për të vrarë e të kidnapuar

Më: 5 qershor 2022 Në ora: 16:08
Foto ilustrim

Persona të armatosur kanë sulmuar një kishë katolike në shtetin Ondo, në jugperëndim të Nigerisë, ku dyshohet për të vrarë dhe të kidnapuar.

Sipas dëshmitarëve, burra të armatosur hynë në kishën, Shën Francis Xavier, në qytetin Owo, gjatë një shërbimi të së dielës, shkruan BBC.

Nigeria ka përjetuar një rritje të dhunës në muajt e fundit, me raporte për rrëmbime dhe sulme që vijnë nga i gjithë vendi i gjerë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat