E rëndë/ Gjenden 17 të rinj të vdekur në një klub nate, raportohet dhe për të plagosur

Afrika

E rëndë/ Gjenden 17 të rinj të vdekur në një klub nate, raportohet dhe për të plagosur

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 10:44
Foto ilustrim

Janë gjetur të paktën 17 persona të vdekur në një klub nate në qytetin e East London në Afrikën e Jugut.

Viktima thuhet se janë gjetur në klubin Enyobeni mëngjesin e së dielës. Raportohet gjithashtu se ka të plagosur, ndërsa rrethanat e ngjarjes së rëndë ende nuk dihen.

Ekipet e emergjencës ndodhen në vendngjarje. Shumica e viktimave janë të moshës 18 deri në 20 vjeç.

Dëshmitarët okularë thanë për gazetën “Daily Dispatch” se “trupat ishin të shtrirë brenda ambientit sikur të ishin rrëzuar në dysheme”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat