Shkon në 20 numri i të vdekurve në një klub nate në Afrikën e Jugut

Afrika

Shkon në 20 numri i të vdekurve në një klub nate në Afrikën e Jugut

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 15:50
Foto ilustrim

Ka shkuar në 20 numri i të vdekurve që janë gjetur  në një klub nate në qytetin e Londrës Lindore të Afrikës së Jugut, raportojnë mediat lokale.

Trupat u gjetën në tavernën Enyobeni herët të dielën dhe raportet thonë se disa njerëz u plagosën.

“Rrethanat rreth incidentit janë nën hetim,” tha një zëdhënës i policisë për kanalin televiziv Newzroom Africa.

“Ne nuk duam të bëjmë asnjë spekulim në këtë fazë”, ka theksuar Tembinkosi Kinana.

Një numër i madh i personelit të shërbimit të urgjencës janë në vendngjarje në provincën e Kepit Lindor.

Të afërmit e viktimave nuk kanë mundur t’i shohin trupat e tyre, thonë raportet dhe vendasit kanë kërkuar që vendi të mbyllet, shkruan BBC.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat