Haradinaj: Qeveria do t’i kushtojë vëmendjen e merituar baletit kombëtar - Bota Sot
Haradinaj: Qeveria do t’i kushtojë vëmendjen e merituar baletit kombëtar

Aktuale

Haradinaj: Qeveria do t’i kushtojë vëmendjen e merituar baletit kombëtar

Më: 20 dhjetor 2018 Në ora: 10:59
Pamje nga takimi

Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me drejtues të Bordit Drejtues të Baletit Kombëtar të Kosovës, me të cilët ka biseduar për mundësitë e mëtejmë të ngrijtes së këtij arti.

“Baleti Kombëtar i Kosovës është pjesë e identitetit tonë kulturor dhe në historinë e tij gjysmëshekullore ka arritur suksese impresive edhe në arenën ndërkombëtare. Me përfaqësuesit e Bordit Drejtues të Baletit Kombëtar të Kosovës, biseduam për mundësitë e ngritjes së mëtejme të këtij arti, si një nga parametrat e vlefshëm të Kosovës në botë. Qeveria e vendit, do t'i kushtojë vëmendjen e merituar këtij institucioni, që baleti ynë të vazhdojë punën e tij sipas dinamikave të parapara”, ka shkruar Haradinaj në rrjetin social Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...