Kryetari Mustafa përkujton Smajl Hajdarajn - Bota Sot
Kryetari Mustafa përkujton Smajl Hajdarajn

Aktuale

Kryetari Mustafa përkujton Smajl Hajdarajn

Më: 17 janar 2019 Në ora: 11:17
Isa Mustafa

Sot, në 17 vjetorin e vrasjes së ish-deputetit të LDK-së Smajl Hajdaraj kryetari i LDK-së Isa Mustafa e përkujton dhe shpreh dhimbje për humbjen e tij.

Smajl Hajdaraj ishte deputet e aktivist shembull se si mbohet liria dhe kultivohet demokracia në vend.

Hajdaraj ishte atdhetar i cili nuk kurseu veten deri në ditën e fundit të jetës, dhe humbja e tij nuk është humbje vetëm për familjen e tij, por edhe për gjithë Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...