Zogaj kritikon Veselin: U torturova kur u sikletos sot live në TV - Bota Sot
Zogaj kritikon Veselin: U torturova kur u sikletos sot live në TV

Aktuale

Zogaj kritikon Veselin: U torturova kur u sikletos sot live në TV

Nga: A.ZH Më: 18 janar 2019 Në ora: 22:27
Kadri Veseli

Drejtori i Lëvizjes FOL Petrit Zogaj, ka kritikuar kryekuvendarin e Kosovës Kadri Veseli, për mos krijimin e një fjalori politik, edhe pas 20 viteve në skenën politike.

Zogaj, duke analizuar intervistën e fundit të Veselit në një nga televizonet tona, ka thënë sikletet më të mëdha të Veselit gjatë intervistave janë të mëdha, përcjell Bota sot.

Ai I ka dhënë një këshillë Veselit, duke i thënë të shkruajë shkrime e t’i botojë ato dhe të largohet nga intervistat live.

Postimi i plotë i Zogajt:

Intervistimi i Kadri Veselit eshte nje torture shume e vecante. Jo per gazetarin, tek e fund, gazetaret bejne lloj-lloj intervistash me njerez dhe jane mesuar tashme. Por sikletet e Veselit gjate intervistave qe jep, jane te medha: frike se cka po pyet gazetari, telashe te merr qendrim per nje ceshtje, munges e fjalorit per ta artikuluar qendrimin, kapercim nga nje ceshtje ne ceshtjen tjeter, pauza te paarsyeshme, munges kohezioni per nje ceshtje ndermjet minutave te pare dhe te fundit, qe i bije harres e theksuar, dridhje e zerit, gjestet qe jane ne c’akordance me fjalet, e cka tjeter jo.

Sapo e degiova pak minuta ne interviste te Arsim Lani. U torturova edhe une qe e pashe. Dmth me erdh keq qe edhe pas 20 viteve ne skene politike, Veseli nuk ka ndertu minimumin e nje fjalori politik, qe lehtaz i shpreh qendrimet e tij politike. Keshilla per te eshte te shkruaj shkrime, dmth, keshilltaret qe te ja shkruajne, e ai t’i boton ne emer te tij dhe keshtu te largohet nga TV dhe intervistat live.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...