Veterani i UÇK-së iu drejtohet mësimdhënësve: Kosovën po e shihni si bankomat - Bota Sot
Veterani i UÇK-së iu drejtohet mësimdhënësve: Kosovën po e shihni si bankomat

Aktuale

Veterani i UÇK-së iu drejtohet mësimdhënësve: Kosovën po e shihni si bankomat

Më: 20 janar 2019 Në ora: 23:26
Foto ilustrim

Kryeministri i Republikës së Kosovës përmes Facebookut ka prezantuar ofertën në drejtim të “SBASHKU: për rritjen e pagave të mësimdhënësve.

Kjo ofertë në masë më të madhe është mbështetur edhe nga qytetarët që kanë shprehur mbështetjen e tyre.

Por një koment i një veterani të UÇK-së është pëlqyer në masë të madhe.

Ai ka thënë se disa mësimdhënës po e shohin Kosovën si një bankomat vetëm për fitime materiale.

Ky është komenti i tij:

Image

Pytje direkte juve qe po mendoni që gjithqka sillet rreth jush!! 
Leshoni rruge se ka ky vënde mjafte kapacitete.
Juve “profesor “arsimtar “
Dhe juve “doktorr”
Nga njëhere me krijohet një pershtypje tejet negative dhe e neveritshmë kur ju ndegjojmē ka kerkoni ngritje pagash?
Po ju pys shum sinqerisht a shiqoni ketē popull të mjere se si jetojnē?
E mendoni ndonjëhere kategorit e vecanta te kesaj shoqeri se si jetojnë ?
Por ju dy kategorit!!
Mu ështe krijuar kjo pershtypje 
kosoven po e shifni vetem si bankomat dhe as gjë mëshum!!
Shum të “nderuar profesor !
Shum të “nderuar doktorr!
Mendoni e shifni kosoven jo vetem si bankomat!! 

Shikonani Edhe Neve Pak Qe Esollem Lirin
Duke Ibajtur Vllezerit Ton Te Vram Me Krah Ne Luft .
Dhe Spo Ankohemi Kemi Nganje Social Nga 170€.! Dhe Porrim Te Heshtur .
Tjuvie Pak Turpp Prej Gjakut Deshmore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...