Haradinaj takohet me diplomatin gjerman Wolfgang Ischinger - Bota Sot
Haradinaj takohet me diplomatin gjerman Wolfgang Ischinger

Aktuale

Haradinaj takohet me diplomatin gjerman Wolfgang Ischinger

Nga: Z.B Më: 16 shkurt 2019 Në ora: 09:22
Foto nga takimi

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, ka njoftuar se, në Konferencës së Sigurisë në Mynih të Gjermanisë së kanë takuar me Wolfgang Ischinger, diplomat i njohur gjerman dhe nikoqir  kësaj Kosove , përcjell “Bota sot” .

Postimi i plotë:

Shtrëngim duarsh me diplomatin e njohur gjerman dhe nikoqirin e Konferencës së Sigurisë në Munih, Wolfgang Ischinger dhe liderë të tjerë botërorë, në ditën e dytë të këtij forumi. 
Bashkëbisedime konstruktive, për ta çuar përpara agjendën euro-atlantike të vendit.RH

Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...