Festën e pavarësisë, në sheshin “Zahir Pajaziti” të parët e kanë filluar fëmijët - Bota Sot
Festën e pavarësisë, në sheshin “Zahir Pajaziti” të parët e kanë filluar fëmijët

Aktuale

Festën e pavarësisë, në sheshin “Zahir Pajaziti” të parët e kanë filluar fëmijët

Nga: Kushtrim MALIQI Më: 17 shkurt 2019 Në ora: 10:46
Pamje nga sheshet e Prishtinës ora 10:30

Me anë të disa fotove të realizuara nga “Bota Sot”, ju paraqesim festën e cila ka filluar tashmë në sheshet e Prishtinës.

Janë fëmijët ata të cilët të parët me anë të këngëve dhe valleve po manifestojnë ditën e pavarësisë së Republikës së Kosovës, pikërishtë në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Në anën tjetër, rrugës shohim shumë qytetarë të cilët kanë ardhë nga mbarë trojet shqiptare me simbole si të Kosovës ashtu edhe të Shqipërisë, duke rrespektuar dhe përshëndetur policinë dhe ushtrinë e Kosovës, të cilët janë prezent për të mbajtur rendin.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...