Zemaj: Rrugët e Kosovës janë shndërruar në marrje jete për qytetarët - Bota Sot
Zemaj: Rrugët e Kosovës janë shndërruar në marrje jete për qytetarët

Aktuale

Zemaj: Rrugët e Kosovës janë shndërruar në marrje jete për qytetarët

Nga: N.H Më: 16 mars 2019 Në ora: 20:15

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj, ka thënë se, “rrugët e Kosovës janë shndërruar në marrje jete për qytetarët tanë, të rinj dhe të reja po humbin jetën në aksidente trafiku e shumë të tjerë të lënduar rënde e me pasoja material”.

Deputetit të LDK-së ka thënë se lajmi për aksidentin në Duhël ka prekur të gjithë, andaj ai ka bërë thirrje organeve të rendit të shtojnë masat e sigurisë.

Ja postimi i tij:

Rrugët e Kosovës janë shëndrruar në marrje jete për qytetarët tanë, të rinjë dhe të reja po humbin jeten në aksidente trafiku e shumë të tjerë të lenduar rënde e me pasoja materiale.

Sot Lipjani u trondit, ashtu si ne me humbjen e jetës së dy djaloshëve të mrekullueshëm Leonard Retkoceri dhe Sahit Tmava nga fshati Llugaxhi.

Ky lajm i dhëmbshëm na preku të gjithëve andaj duke ju bërë thirrje organeve të rendit të shtojnë masat e sigurisë, poashtu të shtohet kujdesi nga vozitësit, ju shprehi ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të të rinjëve, ngushëllime shokëve dhe gjithë Komunës së Lipjanit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...