Deputeti slloven: Tërheqja e njohjes së pavarësisë së Kosovës, proces real brenda BE-së - Bota Sot
Deputeti slloven: Tërheqja e njohjes së pavarësisë së Kosovës, proces real brenda BE-së

Aktuale

Deputeti slloven: Tërheqja e njohjes së pavarësisë së Kosovës, proces real brenda BE-së

Më: 18 mars 2019 Në ora: 09:47
Foto ilustrim

Deputeti slloven  njëherësh nënkryetar i Partisë Kombëtare Sllovene, Janija Ivanusha beson se tërheqja e njohjes së pavarësisë së Kosovës është një proces real brenda Bashkimit Evropian.

Ai ka theksuar se udhëheqja e re e Bashkimit, pas zgjedhjeve të majit, do të shqyrtojë drejtimin e lëvizjes së saj.

Ivanusha në konferencën ndërkombëtare “Kosova dhe Metohija në Evropën e Re”, e cila u mbajt në Beograd theksoi se çështja e Kosovës është e rëndësishme sepse ka pasur drejtime të reja në politikën evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...