Thaçi në Ditën Ndërkombëtare të Frankofonisë: Kosova e angazhuar në promovimin e gjuhës frënge - Bota Sot
Thaçi në Ditën Ndërkombëtare të Frankofonisë: Kosova e angazhuar në promovimin e gjuhës frënge

Aktuale

Thaçi në Ditën Ndërkombëtare të Frankofonisë: Kosova e angazhuar në promovimin e gjuhës frënge

Nga: Z.B. Më: 20 mars 2019 Në ora: 12:55
Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë të ditur se sot festohet dita e frankofonisë në Kosovë, përcjell “Bota sot”.

Thaçi ka thënë se, Kosova mbetet e angazhuar në promovimin e gjuhës frënge.


Postimi i plotë:

Kosovarët së bashku me frankofonët në botë, sot festojnë 20 Marsin - . Kosova mbetet e angazhuar në promovimin e gjuhës frënge dhe në ruajtjen e diversitetit kulturor dhe gjuhësor, si dhe do të mbështesë iniciativat që i shërbejnë promovimit të vlerave të Frankofonisë. HTH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...